play facebook twitter youtube instagram rss
Formula1 Sayın Misafirimiz, F1tr.com Platformuna Hoşgeldiniz. (Giriş YapınÜcretsiz Kayıt Olun)

#33 Max Verstappen
Sıra 1| Puanı 51
#16 Charles Leclerc
Sıra 2| Puanı 47
#11 Sergio Perez
Sıra 3| Puanı 46
#55 Carlos Sainz
Sıra 4| Puanı 40
#81 Oscar Piastri
Sıra 5| Puanı 28
#4 Lando Norris
Sıra 6| Puanı 27
#14 Fernando Alonso
Sıra 7| Puanı 20
#63 George Russell
Sıra 8| Puanı 18
#44 Lewis Hamilton
Sıra 9| Puanı 8
#18 Lance Stroll
Sıra 10| Puanı 7
#38 Oliver Bearman
Sıra 11| Puanı 6
#22 Yuki Tsunoda
Sıra 12| Puanı 4
#27 Nico Hulkenberg
Sıra 13| Puanı 3
#20 Kevin Magnussen
Sıra 14| Puanı 1
#24 Guanyu Zhou
Sıra 15| Puanı 0
#77 Valtteri Bottas
Sıra 16| Puanı 0
#31 Esteban Ocon
Sıra 17| Puanı 0
#10 Pierre Gasly
Sıra 18| Puanı 0
#23 Alexander Albon
Sıra 19| Puanı 0
#2 Logan Sargeant
Sıra 20| Puanı 0
#3 Daniel Ricciardo
Sıra 21| Puanı 0
Red Bull | Sıra: 1
Ferrari | Sıra: 2
McLaren | Sıra: 3
Aston Martin | Sıra: 4
Mercedes | Sıra: 5
Haas F1 Team | Sıra: 6
RB F1 Team | Sıra: 7
Williams | Sıra: 8
Sauber | Sıra: 9
Alpine F1 Team | Sıra: 10
Formula1 Japonya GP 7 Nisan 2024

Yorum: 0 | Görüntüleme: 512
DeÄŸerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DTM Müller, DTM'in "yazılı olmayan anlaÅŸmasına" saygı duyulmadığı için sinirli
13-10-2020, 13:42
paylaÅŸ
sadmin
Patron
KONU:
184,439
F1 PUANI:
ÃœYELÄ°K:
02-03-2012
Pilot
Takım
C.Leclerc
C.Leclerc
Ferrari
Ferrari

Son Haberler
Formula 1 Haberleri
Hulkenberg: "Ä°lerlemede...
Formula 1 Haberleri
Audi, Nisan ortasına ka...
Formula 1 Haberleri
Steiner: "Haas'ın 2024 ...
Motor Sporları
Çevre İçin Start Alıyor...
Formula 1 Haberleri
Frederic Vasseur: "Sain...

Yorum: #1
Müller, DTM'in "yazılı olmayan anlaşmasına" saygı duyulmadığı için sinirli

[Resim: 36714.537ebde5.f1tr.com]

Nico Müller, Zolder'de yapılan ikinci yarışta yersiz bir şekilde piste giren güvenlik aracı için yarış direktörüne tepki gösterdi ve yarış direktörünün bu hareketlerinin, şampiyonanın gidişatını "etkileyebileceğini" söyledi.

Robin Frijns'in 12. turda pit yolunun sonunda kaza yapmasından sonra yarış direktörü, Hollandalı pilotun Audi'sini pistten kaldırmak için güvenlik aracını piste sürdü.

O sırada yarış lideri olan Rene Rast ve ikinci sırada olan Mike Rockenfeller, güvenlik aracı girmeden önce pite girmeyi başarırken, Frijns'ın ve BMW pilotu Sheldon van der Linde'nin arkasında beşinci ilerleyen Müller pite giremedi.

DTM'de güvenlik aracı periyodunda yapılan lastik değişimlerinin zorunlu pit stop olarak sayılmaması sebebiyle Müller, pite girmek için güvenlik aracının tüm gridi bir araya getirmesini bekledi ve böylece yarışı dokuzuncu sırada tamamladı.

Aldığı bu sonuç, İsviçreli pilotun sezondaki en kötü sonucu olurken yarışın galibi olan Rast, sezon bitimine iki yarış kala, Müller ile olan farkı 33 puandan sadece 10 puana kadar indirmeyi başardı.

Yarışın ardından Müller, "yazılı olmayan anlaşmanın" bir parçası olarak, Nürburgring'de yapılan ilk yarışın aksine yarış direktörünün tüm araçlara pit stoplarını tamamlama şansı vermeden piste güvenlik aracını sürmesini eleştirdi.

Müller açıklamasında şunları söyledi: "Robin'in aracının orada durduğunu gördüm ama ilk kez aracın yanından geçerken bir sarı bayrak bile yoktu. Ve güvenli bir noktadaydı, endişelenilmesi gereken bir şey yoktu."

"Daha sonrasında sarı bayrakların çıktığını gördüm ve anında takıma, güvenlik aracından kaçınmak için pite geleceğimi söyledim."

"Normalde güvenlik aracından ve yavaş bölgelerden kaçınma riski ortada olduğunda, eşitlik sağlanması bakımından, en azından tüm gride pite girme şansı verilmesi konusunda yazılı olmayan bir anlaşma vardır, ki bunu Nürburgring'de Loic (Duval) duvara çarptığında, pistten iki metre uzak olduğunda yapmıştık."

"Pite gelmiştim, yarış direktörü herkesin bir kere pit yolundan geçmesini beklemişti ve güvenlik aracı gelmeden zorunlu pit stoplarını yapma şansını onlara tanımıştı. Bugün bu yapılmadı."

"Turumda ikinci sektördeydim, çoktan takımı bilgilendirmiştim. Ve güvenlik aracı benden önce piste çıktı, ki anlaşılabilir ve kabul edilebilir bir şey değil, özellikle aynı olan bu iki durumun tamamıyla aynı sonuçlarının olmaması göz önüne alındığında."

"Sezonun bu bölümünde, alınan bu kararlarla şampiyonanın kaderini etkileyebilirsiniz ve bu, benim için kabul edilebilir bir şey değil. Ancak bunu değiştiremem. Bu yüzden bugün, en az 13 puanın bizden çalındığını ve bunu geri alamayacağımızı kabul etmem gerekiyor."

[Resim: 36715.b3b5143b.f1tr.com]
[Resim: 36716.c3516e82.f1tr.com]

Müller, yarış direktörü ile güvenlik aracının zamanlaması hakkında bir görüşme yaptığını, ancak sonucun kendisini tatmin etmediğini söyledi.

"Onunla görüştüm, eğer buna böyle bir ad vereceksek. O görüşmeden sonra daha zeki olmadım, eğer böyle bir şey söyleyebilirsek. Sadece ona, aynı olan bir durumun farklı şekilde çözümlenmesi konusunda oldukça üzgün olduğumu söyledim."

"O ise benim düşünceme katılmıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi yarış sonrasında biraz sinirliydim. Bu yüzden havayı temizlemeye konsantre olmadım, sadece onun, bunun kabul edilemez bir şey olduğunu bilmesini istedim."

tr.motorsport.com

13/10/2020, 13:42

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  DTM "DTM'de lastik tedarikçisi deÄŸiÅŸikliÄŸi, takımlar için büyük fark yaratmayacak" sadmin 0 391 28/12/2022, 12:49
Son Mesaj: sadmin
  DTM DTM, 2023'te üreticiler için maksimum araç sınırı belirleyebilir sadmin 0 423 15/10/2022, 19:10
  DTM 2022 Portimao DTM: Muller rahat bir galibiyet elde etti sadmin 0 365 01/05/2022, 23:48

Hızlı Menü:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Bunlar da ilginizi çekebilir! Close

© F1tr.com
★ Tüm hakları saklıdır
2012-2024

F1tr.com altyapı gücünü Özkula'dan alır.
Formula1Formula1