F1tr.com: F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri
Wolff, Rosberg'in direksiyon hareketlerini açıkladı - Yazdırılabilir Sürüm

+- F1tr.com: F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri (https://www.f1tr.com)
+-- Forum: FORMULA 1 (https://www.f1tr.com/Forum-formula-1)
+--- Forum: Formula 1 Haberleri (https://www.f1tr.com/Forum-formula-1-haberleri)
+--- Konu: Wolff, Rosberg'in direksiyon hareketlerini açıkladı (/konu-wolff-rosberg-in-direksiyon-hareketlerini-acikladi.html)Wolff, Rosberg'in direksiyon hareketlerini açıkladı - sadmin - 25/05/2014

[Resim: wolff.jpg]

Toto Wolff, Nico Rosberg'in son zaman turunda Maribeeu'ya gelirken yaptığı direksiyon hareketlerinde hiçbir şüphe unsuru olmadığını açıkladı.

Nico Rosberg, Monako GP sıralama turlarında sarı bayraklara neden olduğu olay sonrasında hareketinde bir kasıt olup olmadığı konusunda FIA komiserlerinin incelemesine maruz kalmıştı.

Yarış komiserleri her ne kadar Rosberg'i hatasız bularak pole pozisyonunun geçerliliğini onaylasalar da, Rosberg'in blokaj ve kaçış alanına girmesine kadarki sert direksiyon hareketleri kafalarda soru işareti yaratmıştı.

Felipe Massa, sıralamalar sonrasında araç üstü görüntüleri ışığında hareketleri yorumlayan ilk isim olmuştu.

"Manevraları biraz garip ancak ne yapabilirsiniz ki?"

Bir hata yaptı ancak bunu kasıtlı olarak yaptı ya da yapmadı diyemezsiniz. Sonsuza kadar bunun gerçek olduğunu kabul etmeyecek."

Toto Wolff ise telemetri verilerinin, Rosberg'in geç frenleme sonrasında viraj öncesinde kaybettiği dengeyi kazanmaya çalıştığının görüldüğünü açıkladı.

"Arabanın dengesi bozulmuştu. Mirabeu'ya gelirken geç fren yaptığını verilerde açıkça görebiliyoruz. İkisi de 3. virajda aynı yerde frenaja girmişlerdi ve her turlarında biraz daha geç frenlediler. İşte olan bundan ibaret. Olay sadece geç frenlemeden dolayı aracın dengesinin kaybolması."

TAKIM ARKADAŞININ ŞÜPHESİ NORMAL

Mercedes olayı geride bırakmak için çaba sarfederken, Wolff, yakın şampiyonluk mücadelesi nedeniyle Hamilton'un şüpheclliğini anladığını da sözlerine ekledi.

"Eğer dünya şampiyonu olmak istiyorsanız, şüpheci olmalısınız."

"Bu iki pilot arasında duygusal davranışların ön plana çıktığı son olay olmayacak. Eğer şampiyonluk şansı varsa, böyle şeyler olacağı da açıktır."

Takım patronu Wolff buna rağmen Rosberg'in Hamilton'dan özür dilediğini ve artık bu olayın geride kaldığını ifade etti.

"İkisi de çok yakın ve zorlu bir mücadele veriyor ve bunların hepsi konuşuldu. Verileri inceledik ve söylenecek bir şey yok."