Formula1 Formula1 Formula1 Formula1 Formula1 Formula1
Formula1 Sayın Misafirimiz, F1tr.com Platformuna Hoşgeldiniz. (Giriş YapınÜcretsiz Kayıt Olun)

Duyuru!

F1tr.com sitemize hoşgeldiniz. Sitemize üyelik ücretsizdir. Sitemizde güncel haberleri takip edebilir, yarışları canlı olarak izleyebilir ve 1978-2017 arası tam sezon tüm yarışları tekrar izleyebilirsiniz...

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!

Üye olFormula1 Azerbaycan GP 29 Nisan 2018

Yorum: 14 Görüntüleme: 3298
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yurttan hava durumu raporu..
Konu Kapalı 
Alonso.
Banned
Çevrimdışı
KONU:
37
MESAJ:
94
F1 PUANI:
ÜYELİK:
03-03-2012
Pilot
Takım
Secilmemis
Secilmemis
Ferrari
Ferrari
E-posta Özel Mesaj Web Sitesi Facebook Twitter
Editör:  Alonso.   14   3298

Yorum: #1
Yurttan hava durumu raporu..

Bu hafta hava nasıl olacak?
04-03-2012

[Resim: 312867085011.jpg]

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkenin kuzey ve doğusunda aralıklarla görülecek olan yağışların; Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur, yüksekleri ile diğer yerlerde kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak), Güneydoğu Anadolu'nun doğusu(Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) ile Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere ülkemizin iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olarak (40-60 Km/saat) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Kar yağışlarının; Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak), Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) ile Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olarak (40-60 Km/saat) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Çatı Uçması, ulaşımda aksamalar, tipi vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere ülkemizin iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: Ege ve Batı Akdeniz kıyı şeridi ile Karadeniz kıyı şeridinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde orta ve yer yer kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden, zirai faaliyette bulunan çiftçilerimizin, seracılarımızın ve fındık üreticilerimizin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir, Kayseri, Çankırı ve Sivas çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ve öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 Km/saat) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olmak üzere; bu sabah saatlerinde Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 Km/saat) esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinden sonra doğusunda (Erzurum, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak) kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve doğusunda batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 Km/saat) esmesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinden sonra doğusu aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

[Resim: 310361036755.jpg]

Facebook Twitter
04/03/2012, 12:14
Hit: 3298
Alonso.
Banned
Çevrimdışı
KONU:
37
MESAJ:
94
F1 PUANI:
ÜYELİK:
03-03-2012
Pilot
Takım
Secilmemis
Secilmemis
Ferrari
Ferrari
E-posta Özel Mesaj Web Sitesi Facebook Twitter

Yorum: #2
Yurttan hava durumu raporu..

Havalar nasıl olacak?
05-03-2012

[Resim: 287835311122.jpg]

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ege, Batı ve Orta Akdeniz, Çankırı dışında İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı ile Çanakkale, Balıkesir ve Tokat çevreleri ile sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ege ve Akdeniz kıyıları ile Manisa ve Denizli çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere ülkemizin iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: Ege ve Batı Akdeniz kıyı şeridi ile Karadeniz kıyı şeridinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde orta ve yer yer kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden, zirai faaliyette bulunan çiftçilerimizin, seracılarımızın ve fındık üreticilerimizin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Balıkesir çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kıyı Ege ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Mersin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Çankırı dışında bölge genelinin gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kıyı şeridinde hafif, iç ve yükseklerinde orta ve yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz ile gece saatlerinde Tokat çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kıyı şeridinde hafif, iç ve yükseklerinde orta ve yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde batısının (Malatya, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ) aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

[Resim: 285065142064.jpg]


05/03/2012, 10:48
Hit: 3298
sosyeteq
Patron
Çevrimiçi
KONU:
112,741
MESAJ:
401,295
F1 PUANI:
ÜYELİK:
02-03-2012
******
Pilot
Takım
S.Vettel
S.Vettel
Ferrari
Ferrari
E-posta Özel Mesaj Web Sitesi Facebook Twitter

Yorum: #3
RE: Yurttan hava durumu raporu..

abi bu konu için teşekkürler


»»»»»»»»»»»» F1tr.com İmza ® ««««««««««««
[Sadece kayıtlı kullanıcılar linkleri görebilir Ücretsiz Kayıt olmak için buraya tıklayın]
[Resim: bayrak.png][Sadece kayıtlı kullanıcılar linkleri görebilir Ücretsiz Kayıt olmak için buraya tıklayın][Resim: downloadtc6.gif]
[Resim: ferrarifans.gif]
[Resim: mybbsig.php]

05/03/2012, 23:37
Hit: 3298
Alonso.
Banned
Çevrimdışı
KONU:
37
MESAJ:
94
F1 PUANI:
ÜYELİK:
03-03-2012
Pilot
Takım
Secilmemis
Secilmemis
Ferrari
Ferrari
E-posta Özel Mesaj Web Sitesi Facebook Twitter

Yorum: #4
Yurttan hava durumu raporu..

Havalar nasıl olacak?
06-03-2012

[Resim: 273848995917.jpg]

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney, iç ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile sabah saatlerinde Güneydoğu Anadolu Bölgesin'de karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artarak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Ege ve Karadeniz'de kuzeyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere ülkemizin iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: Ege ve Batı Akdeniz kıyı şeridi ile Karadeniz kıyı şeridinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde orta ve yer yer kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden, zirai faaliyette bulunan çiftçilerimizin, seracılarımızın ve fındık üreticilerimizin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, öğleden sonra güney ve iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde saatlerinde Isparta ve Burdur çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, öğle saatlerinde bölgenin güneyinde yağmur şeklinde görülmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Bartın, Sinop ve İnebolu çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde batısının, öğleden sonra bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur, sabah ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

[Resim: 269592270773.jpg]


06/03/2012, 10:19
Hit: 3298
Alonso.
Banned
Çevrimdışı
KONU:
37
MESAJ:
94
F1 PUANI:
ÜYELİK:
03-03-2012
Pilot
Takım
Secilmemis
Secilmemis
Ferrari
Ferrari
E-posta Özel Mesaj Web Sitesi Facebook Twitter

Yorum: #5
Yurttan hava durumu raporu..

Havalar nasıl olacak?
07-03-2012

[Resim: 264169562879.jpg]

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney, iç ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Ege ve Karadeniz'de kuzeyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Denizli ve Muğla çevrelerinin öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, kıyılarda sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin yüksek kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile Bingöl ve Muş çevrelerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin aralıklı karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

[Resim: 270088885553.jpg]


07/03/2012, 10:15
Hit: 3298
Alonso.
Banned
Çevrimdışı
KONU:
37
MESAJ:
94
F1 PUANI:
ÜYELİK:
03-03-2012
Pilot
Takım
Secilmemis
Secilmemis
Ferrari
Ferrari
E-posta Özel Mesaj Web Sitesi Facebook Twitter

Yorum: #6
Yurttan hava durumu raporu..

Havalar nasıl olacak?
08-03-2012

[Resim: 271330940804.jpg]

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı, Kuzey Ege, Artvin, Ardahan, Antalya, Mersin ve Karaman çevreleri ile akşam ve gece saatlerinde kuzey kesimlerimizin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle hafif yağmur ve sağanak, Artvin ve Ardahan ile gece saatlerinde Karadeniz'in iç kesimleri, Sivas, Yozgat, Ardahan ve Erzincan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Ege ve Karadeniz'de kuzeyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KAR ERİMELERİ UYARISI: Hava sıcaklığında beklenen artış nedeniyle, yerde kar örtüsü bulunan iç bölgelerde özellikle güneşlenmenin yaşandığı öğle saatlerinde kar erimeleri beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, taşkın vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, batısı (Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale) ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Bilecik ve Bursa çevrelerinde yer yer sis bekleniyor.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, Kuzey Ege kıyıları, Manisa ve Kütahya ile akşam ve gece saatlerinde İzmir, Uşak ve Afyon çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Antalya ve Mersin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde bölgenin yüksek kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, Karaman çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Eskişehir, akşam ve gece saatlerinde Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas çevrelerinin hafif yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle hafif yağmur, gece Sivas, Yozgat ve Çankırı çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis hadisesi, sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu ve Düzce, akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, akşam ve gece saatlerinde Bolu ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi, yükseklerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Artvin, akşam saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, sabah ilk saatlerde Doğu Karadeniz kıyılarında, gece bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı kuzey kesimleri çok bulutlu, Ardahan ile gece saatlerinden itibaren Erzincan çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer sis hadisesi bekleniyor.

[Resim: 269471841136.jpg]


08/03/2012, 11:09
Hit: 3298
Alonso.
Banned
Çevrimdışı
KONU:
37
MESAJ:
94
F1 PUANI:
ÜYELİK:
03-03-2012
Pilot
Takım
Secilmemis
Secilmemis
Ferrari
Ferrari
E-posta Özel Mesaj Web Sitesi Facebook Twitter

Yorum: #7
RE: Yurttan hava durumu raporu..

Havalar nasıl olacak?
09-03-2012

[Resim: 274241719375.jpg]

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güneyi, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Edirne, Tekirdağ, Yalova, Sakarya, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Sinop, Van ve Ankara şehir merkezi ile güney ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Van, Kütahya ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun güneybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Marmara'da kuzey ve doğu, diğer yerlerde kuzey ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, akşam saatlerinden sonra Marmara'da yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KAR ERİMELERİ UYARISI: Hava sıcaklığında beklenen artış nedeniyle, yerde kar örtüsü bulunan iç bölgelerde özellikle güneşlenmenin yaşandığı öğle saatlerinde kar erimeleri beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, taşkın vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, güneyi ile ilk saatlerde Edirne, Tekirdağ, Yalova ve Sakarya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, ilk saatlerde Bilecik'in yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinde rüzgarın kuzeydoğu (poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Afyonkarahisar çevrelerinin yağmurlu, Kütahya çevrelerinin yağmur, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeydoğusu ile Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Ankara şehir merkezi ile güney ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur, bölgenin kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. Gece saatlerinde bölgede yer yer sis hadisesi görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sinop çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur, bölgenin iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri ile Van çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. Gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

[Resim: 271816325187.jpg]


09/03/2012, 10:24
Hit: 3298
Alonso.
Banned
Çevrimdışı
KONU:
37
MESAJ:
94
F1 PUANI:
ÜYELİK:
03-03-2012
Pilot
Takım
Secilmemis
Secilmemis
Ferrari
Ferrari
E-posta Özel Mesaj Web Sitesi Facebook Twitter

Yorum: #8
RE: Yurttan hava durumu raporu..

Sağanak yağış geliyor
10-03-2012

[Resim: 381247968530.jpg]

Yapılan son değerlendirmelere göre; Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan ile zamanla Samsun, Sinop, Ordu, Giresun ve Gümüşhane çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, öğle saatlerinde kıyılarda yer yer yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KAR ERİMELERİ UYARISI: Hava sıcaklığında beklenen artış nedeniyle, yerde kar örtüsü bulunan iç bölgelerde özellikle güneşlenmenin yaşandığı öğle saatlerinde kar erimeleri beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, taşkın vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, zamanla güney kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzeydoğu (poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize ve Artvin ile zamanla Samsun, Sinop, Ordu, Giresun ve Gümüşhane çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, kıyılarda yer yer yağmur şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeydoğusu çok bulutlu, Ardahan çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. Gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

[Resim: 376573932686.jpg]


10/03/2012, 13:23
Hit: 3298
Alonso.
Banned
Çevrimdışı
KONU:
37
MESAJ:
94
F1 PUANI:
ÜYELİK:
03-03-2012
Pilot
Takım
Secilmemis
Secilmemis
Ferrari
Ferrari
E-posta Özel Mesaj Web Sitesi Facebook Twitter

Yorum: #9
Yurttan hava durumu raporu..

Havalar nasıl olacak?
11-03-2012

[Resim: 361113759297.jpg]

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Batı Karadeniz ile Kahramanmaraş, Osmaniye sabah saatlerinde Artvin çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Artvin çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Karadeniz kıyılarında doğu ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KAR ERİMELERİ UYARISI: Hava sıcaklığındaki artış, meydana gelmesi beklenen yağmur ve yer yer sağanak şeklindeki yağışla birlikte kuvvetli lodos etkisiyle özellikle İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz bölgesinin iç kesimleri ile Doğu Anadolu bölgesinde kar erimelerinde artış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, taşkın, heyelan vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektdir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, güney kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile gece saatlerinden itibaren Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Eskişehir ile akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Orta Karadeniz kesimi ile sabah saatlerinde Artvin çevrelerinin yağışlım geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Artvin çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğusu ile zamanla batı kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

[Resim: 355179055129.jpg]


11/03/2012, 13:16
Hit: 3298
Alonso.
Banned
Çevrimdışı
KONU:
37
MESAJ:
94
F1 PUANI:
ÜYELİK:
03-03-2012
Pilot
Takım
Secilmemis
Secilmemis
Ferrari
Ferrari
E-posta Özel Mesaj Web Sitesi Facebook Twitter

Yorum: #10
Yurttan hava durumu raporu..

Havalar nasıl olacak?
12-03-2012

[Resim: 271698866845.jpg]

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde görülecek olan yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Kocaeli, Sakarya), Afyonkarahisar dışında Ege ile Antalya, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Sivas, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Çorum, Amasya, Tokat, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, Batı kesimlerde 6 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güney ve doğusu güneybatı, ilk saatlerde Orta Karadeniz kıyılarında güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Kocaeli, Sakarya), Afyonkarahisar dışında Ege, ile Antalya, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Sivas, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Çorum, Amasya, Tokat, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KAR ERİMELERİ UYARISI: Hava sıcaklığındaki artış, meydana gelmesi beklenen yağmur ve sağanak şeklindeki yağış ve kuvvetli lodosun etkisiyle özellikle İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Karadeniz bölgesinin iç kesimlerinde kar erimelerinde artış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, taşkın, heyelan vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Ülkemizin doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Trakya ve Çanakkale ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Kütahya çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege'nin iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Afyonkarahisar dışında bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Batı Akdeniz kıyı kesimleri ile gece saatlerinden itibaren Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Antalya körfezinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmurlu, sabah ilk saatler ile akşam saatlerinden itibaren bölgenin kuzeyinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve doğusunda, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz kıyılarında güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu,güney ve batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur, zamanla Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

[Resim: 268399850257.jpg]


12/03/2012, 10:23
Hit: 3298
Konu Kapalı 

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Hava kirliliği dizel yakıtı yasaklatıyor sosyeteq 0 217 07/12/2016, 19:14
Son Mesaj: sosyeteq
  Michelin ‘Lastikte Doğru Hava Basıncı’ sosyeteq 0 504 21/11/2016, 22:55
Son Mesaj: sosyeteq
  Michelin ‘Doğru Hava Basıncı’ etkinlikleri başlıyor sosyeteq 0 551 06/09/2016, 4:25
Son Mesaj: sosyeteq

Hızlı Menü:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Bunlar da ilginizi çekebilir!© F1tr.com
★ Tüm hakları saklıdır
2012-2018
Formula1Formula1